بالا

استرس کاری و ۴ راهکار کنترل آن

استرس کاری مسئله ایی است که اکثر افراد با آن روبرو شده اند . بعد از یک روز کاری سخت و پر استرس در دفتر کار ، به خانه میرویم . ولی همچنان عصبی هستیم و استرس کاریمان را وارد محیط خانه میکنیم  . بر اساس تحقیقات انجام شده کار و پول بیشترین عوامل استرس زا هستند و تحریک پذیری، خشم، اضطراب نتیجه تمام رفتارهایی است که میتواند بعد از کار به خانه آورده شود.

حال، راه حل چیست ؟چگونه میتوانیم استرس کاری را از محیط خانه دور کنیم ؟ در ادامه ۴ نکته برای کنترل استرس کاری را به شما آموزش میدهیم.

کار خود را به زمان و مکان خاصی محدود کنید

مشکل اینجاست که بسیاری از افراد کار خود را به خانه می برند . برای پیشگیری از استرس کاری در خانه باید برای کارتان حد و مرز تعیین کنید و کارتان را در دفتر تمام کرده تا حدامکان از آوردن ، پوشه های کاری، کامپیوتر و نوت بوکت کاری به خانه پیشگیری کنید، مگر در موارد استثنا . همواره ساعات مشخصی برای بودن با خانواده، صرف شام، گذراندن زمانی با بچه ها قبل از خواب تعیین کنید و حواستان را بر روی خانوادتان متمرکز کنید.

محدودیت های مربوط به تلفن همراه

خیلی اوقات ممکن با چک کردن تلفن همراه و ایمیلمان چیز نگران کننده ایی ببینیم که تبدیل به استرس شود . برای کنترل استرس کاری سعی کنید دو گوشی داشته باشید یکی برای کار های دفتری و دیگری برای مسائل شخصی، در ایام تعطیلات و یا در مکان دوردست گوشی مربوط به کار را خاموش کنید. و هرگز در زمانیکه می خواهید استراحت کنید ایمیل ها را چک نکنید.

رفع استرس کاری به کمک ورزش

برنامه های مدیتیشن و ورزش یک راه حل طلایی برای تخلیه استرس کاری است.پس سعی کنید فضایی را برای خودتان برنامه ریزی کنید تا بعد از پایان ساعت کاری به ورزش برسید و علاوه بر سلامت جسمتان ، استرس کاریتان را هم تخلیه کنید و با آرامش کامل به خانه بروید

یک فضای سوم برای خودتان ایجاد کنید

داشتن یک فضای سوم به دور از خانه و محل کار میتواند به مدیریت استرس کاری در شما کمک کند. بر اساس روحیاتتان یک مکان سوم مثل کافه های آرام و دنج، کتابخانه، کنار رود و … پیدا کنید تا بعد از یک روز پر استرس به شما آرامش را برگرداند

استرس کاری یک خطر بزرگ برای محیط خانه است و تاثیر منفی بر روابط شما با خانواده ، فرزند و همسرتان می گذارد .پس همیشه سعی کنید با یادگیری مدیریت استرس ، آرامش را به روح خود و اطرافیانتان هدیه دهید.

خواندنش پیشنهاد میشود : مدیریت کارمندان و تکنیک های مرتبط با آن

ارسال یک دیدگاه